Україна запускає проект з автоматичного зважування вантажівок

В Укрaїні нa aвтoдoрoгax ввeдуть aвтoмaтичну систeму звaжувaння в русі Weight-in-Motion (WiM). Прo цe зaявив міністр інфрaструктури Вoлoдимир Oмeлян нa брифінгу в Києві в п'ятницю, 27 липня, в якому також взяв участь в.о. керівника "Укравтодору" – Славомир Новак.

Як відомо, "Укравтодор" вже оголосив тендер на проектування, поставку та монтаж 6 майданчиків зважування в русі на дорогах навколо Києва і допоміжного офісу. За словами директора ДП "Укрдорінвест" Олени Криворучко, у фур нерідко допустима вага перевищено в кілька разів.

"В Україні давно вкоренилася практика, коли вантажівка їде по дорозі з навантаженням на вісь в 2-5 разів більше відповідної норми. Це вкрай негативно відбивається на експлуатації автодорожнього полотна, яке просто не розраховані на таку вагу. При цьому, вантажні комплекси – поширена практика в США і країнах Європи. Там будь-яка машина, яка перевищує допустимі показники ваги, просто не випускається в рейс. Водій і власник фури не поїдуть через ризик отримати величезні штрафи. в Україні це зазвичай сходить перевізникам з рук. Тому пл щадки зважування в русі допоможуть зробити пересування таких машин практично неможливим. Як наслідок, ми будемо оберігати дороги від передчасного руйнування ", – розповіла Олена Криворучко.

Для установки 6 майданчиків WiM "Укравтодор" планує використати частину коштів кредиту Світового банку в рамках впровадження Проекту розвитку дорожньої галузі (RSDP) і пілотного проекту по впровадженню системи WiM.

Вантажні комплекси з'являться на під'їздах до Києва на трасах Київ-Ковель, Київ-Чоп, Київ-Довжанський, Київ-Чернігів – Нові Яриловичі і Київ-Одеса.

Як повідомила керівник "Укрдорінвест", до тендеру допускаються компанії з середньорічним будівельним оборотом від 10 млн доларів, у яких є досвід установки подібних комплексів і вони можуть надати відповідні фінансові гарантії. Після повного завершення тендерної процедури, планується, що система WiM встановлюється протягом терміну від чотирьох до восьми місяців.

Безкоштовні оголошення з продажу авто, мото техніки та запчастин >>

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.