Компанія Continental розробила «розумну» шину

Німeцькa кoмпaнія Continental пoкaзaлa «рoзумну» шину, якa вміє aдaптувaтися дo дoрoжніx умoв і моніторити свої статки. Шина отримала дві нові технології ContiSense і ContiAdapt, які не мають аналогів у конкурентів. За допомогою набору датчиків «розумна» шина безперервно вимірює глибину і температуру протектора, а потім передає ці дані через електропровідну гуму в приймач безпосередньо в автомобілі або через Bluetooth на смартфон водія. Розробники запевняють, що ContiSense здатна попереджати про прокол шини швидше традиційних датчиків тиску.

 

Надалі система ContiSense навчиться отримувати від шини інформацію про дорожнє покриття в реальному часі – температурі, вологості, коефіцієнті зчеплення з поверхнею. Система під назвою ContiAdapt за допомогою вбудованих в шину компактних компресорів здатна змінювати тиск і тим самим оптимізувати площу контакту з дорогою в залежності від типу поверхні.

 

Теоретично це дозволить шині адаптуватися до будь-яких дорожніх умов – в якості базових налаштувань Continental пропонує різні режими для нормальної, нерівній, мокрій і слизькій доріг. Система також дозволяє короткочасно встановлювати наднизьким тиск в шинах для екстремальних умов. Протектор має три різні зони, які активуються в залежності від величини встановленого тиску в шині.

 

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.