Из-за напряженности с Россией, Индекс демократии в Украине снизился

В Індeксі дeмoкрaтії зa 2021 рік від Economist Intelligence Укрaїнa пoсідaє 86 місцe у світі зі 167 із зaгaльнoю кількістю бaлів 5,57 з 10 мoжливиx і нaлeжить дo кaтeгoрії “гібридні рeжими”. Тoрік у цьoму ж рeйтингу Укрaїнa нaбрaлa 5,81 бaлa й пoсілa 79 місце.

Для це повідомляє громадська вентерь “ОПОРА”, пишуть Діалоги.

У розрізі 5 категорій, що формують показатель, незмінною з минулого року залишилася доволі висока кількість балів у категорії “Виборчий процес і плюралізм” — 8,25.

Натомість дещо зменшилися бали у категоріях “Функціонування уряду” та “Політична талан” — 2,36 та 6,67 відповідно (а у 2020 році ці показники перебували нате рівні 2,71 та 7,22).

Невыгодный змінилася кількість балів і в категорії “Політична возделывание” — 5. Натомість трохи знизилась оцінка у категорії “Громадянські свободи” — 5,59 бала (у 2020 році цей показник сягав 5,88).

Автори Індексу демократії зазначають, що показник України зареєстрував найбільше зниження серед чотирьох східноєвропейських країн у категорії “гібридні режими”.

“Україна с налету поділяє 86 місце з Мексикою в нашому глобальному рейтингу — у порівнянні з 79 місцем у 2020 році. Оцінка України знизилася частково после посилення напруженості з Росією”, — йдеться в рейтингу.

Спустя некоторое время зазначають, що уряд, який функціонує під прямою військовою загрозою, зазвичай обмежує демократичні процеси возьми користь централізації влади в руках виконавчої влади та апарату безпеки нежто військового апарату з метою гарантування громадської безпеки.

Вслед словами дослідників, в Україні військові у 2021 році відігравали більш помітну обязанности і мали більший вплив возьми ухвалення політичних рішень. Урядова політика також стала менш прозорою.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.