Наявність системи освіти є основним елементом підготовки майбутніх спеціалістів, які мають відповідні навички та вміння. З погляду організації система складається з кількох навчальних закладів різного профілю та напрямки. Крім того, є наукові інститути, навчальні галузеві виробництва та науково-виробничі компанії. Основою є інститути, університети, коледжі, школи і навіть дитячі садки. На кожному етапі навчання людина отримує необхідний багаж знань та умінь.
Дошкільна освіта
Офіційно перший рівень – це дитячі садки, але набагато важливіше, щоб виховання та освіта дитини починалося у сім’ї. Ключове завдання дошкільних закладів – гарантія забезпечення фізичного та психологічного здоров’я малюка, розвиток всебічних навичок та умінь, а також створення комфортної обстановки у соціумі.
На даний момент в Україні діють ясла, дитячі садки, будинки дитини, дитячі будинки-інтернати, центри раннього розвитку та багато іншого. Всі Рівні освіти в Україні давно відомі суспільству. Особливих змін немає, але застосування нових стандартів навчання таки спостерігається.
Шкільна освіта
Наступний рівень у загальній системі. Тут включено три етапи освіти:
- початкове;
- основне;
- старша школа.
Діти починають навчатися з 6 років та протягом 4 років триватиме початкова школа. Після цього розпочинається основне навчання протягом 5 років. Саме ці роки є гарантом закладення фундаменту з появою бажання кожного набути певної спеціальності.
Вища освіта
Тут також виділяють кілька рівнів:
- молодший спеціаліст;
- спеціаліст;
- бакалавр;
- магістр.
Перший рівень проходить після навчання у коледжі, і туди надходять після 9 класу. Три останні рівні – це ВНЗ, а саме інститути та університети. ВНЗ бувають комунальними, приватними та державними. Деякі навчальні заклади, які мають відповідну ліцензію, можуть надати учням післядипломну практику.
Перспективи системи освіти
На даний момент більшість законів пишуться під європейські стандарти та норми, але, як і раніше, велика кількість методик залишаються написаними минулими десятиліттями. Вони дають непоганий результат та гарантують стабільний приріст студентів.
Одним із революційних рішень є впровадження зовнішнього незалежного оцінювання. З його допомогою вдається демонструвати реальний рівень знань, крім корупційної складової.